SIUNTIMAI GYDYTOJAMS SPECIALISTAMS

Gydytojų specialistų paslaugos – tai paciento apsilankymas konsultacijai turint siuntimą dėl konkrečios priežasties (sveikatos problemos, ligos ar profilaktinio sveikatos tikrinimo). Šio apsilankymo metu atliekami visi pacientui būtini tiriamieji bei gydomieji veiksmai pagal gydytojo specialisto kompetenciją bei raštu teikiami patarimai siuntusiajam gydytojui.

Atsižvelgdamas į paciento sveikatos būklę, siuntimą dėl nemokamos, t. y. ligonių kasų kompensuojamos, gydytojo specialisto konsultacijos išduoda šeimos gydytojas arba kitas gydytojas specialistas. Siuntimas išduodamas, jei siunčiančiajam gydytojui reikia pasikonsultuoti dėl paciento sveikatos būklės, nustatyti ar patikslinti diagnozę, gydymo taktiką ir pan. Išduodamas siuntimą, medikas pacientui turi nurodyti bent 3 gydymo įstaigas, kuriose dirba siuntime nurodytos profesinės kvalifikacijos gydytojas.

Pas gydytoją specialistą dėl konsultacijos reikia užsiregistruoti per 60 kalendorinių dienų – tiek laiko galioja siuntimas. Siuntime yra nurodoma jo išdavimo data, galiojimo laikas, ligos diagnozė, atliktų tyrimų, priskiriamų šeimos gydytojo ar gydytojo specialisto kompetencijai, rezultatai, informacija apie taikytą gydymą ir jo efektyvumą, profesinė gydytojo specialisto kvalifikacija, siuntimo tikslas.

Svarbu: tuo atveju, kai pacientas negali laukti, nes gresia pavojus gyvybei, – gydytojo paslaugos bus suteiktos čia pat skubos tvarka.

Tam tikrais atvejais apdraustieji gyventojai į gydytoją specialistą gali kreiptis be šeimos gydytojo siuntimo.

Siuntimo nereikia šiais atvejais:

  • kai asmuo lankosi dėl tos pačios priežasties pas tą patį specialistą arba jam skirtas ilgalaikis stebėjimas;
  • kai asmuo kreipiasi į gydytoją dermatovenerologą (dėl odos ir venerinių ligų);
  • kai asmuo pas tą patį specialistą dėl tos pačios priežasties kreipiasi pakartotinai (t. y. jei gydytojas nurodo atvykti pakartotinai, nes dar tęsia paciento gydymą ar tyrimą) arba pacientas serga lėtine liga ir jam taikomas ilgalaikis stebėjimas;
  • įstaigoje, prie kurios asmuo yra prisirašęs, galima be jokių siuntimų registruotis pas odontologą ir kreiptis dėl psichikos sveikatos priežiūros paslaugų.

Paruošta pagal Valstybinės ligonių kasos prie SAM informaciją