AMBULATORINĖS SLAUGOS PASLAUGOS NAMUOSE

Ambulatorinės slaugos paslaugos namuose (ASPN) yra asmens sveikatos priežiūros paslaugos, teikiamos paciento (išskyrus pacientus, kurie gyvena socialinės globos įstaigose, turinčiose bendrosios praktikos slaugos licenciją) gyvenamojoje vietoje, siekiant užtikrinti slaugos paslaugų tęstinumą, patenkinti paciento slaugos poreikius namų sąlygomis ir skatinti paciento savirūpą.

ASPN gavėjai:

  • Asmenys, kuriems pagal Slaugos paslaugų poreikio vertinimo klausimyną yra nustatytas mažas, vidutinis ar didelis slaugos poreikis. Slaugos paslaugų poreikį nustato su paciento šeimos gydytoju dirbantis slaugytojas.
  • Asmenys, kuriems po suteiktų dienos chirurgijos paslaugų, išlieka sutrikęs gebėjimas savarankiškai rūpintis savo asmeniniu gyvenimu ir yra reikalinga pooperacinė slauga namuose.

ASPN teikiančių specialistų komanda:

  • Bendrosios praktikos slaugytojas – vykdo injekcijas, prijungia lašelinę, atlieka priežiūrą ir lašelinę infuziją kateteriu, paima kraują, šlapimą ir kitas medžiagas laboratoriniams tyrimams. Atlieka elektrokardiogramą, žaizdų priežiūrą, pragulų profilaktiką ir priežiūrą, dirbtinių kūno angų priežiūrą. Matuoja arterinį kraujo spaudimą, temperatūrą, pulsą ir arterinio kraujo įsotinimą deguonimi.
  • Kineziterapeutas – atsižvelgdamas į paciento sveikatos būklę, įvertina ir gydo raumenų, sąnarių bei nervų sistemos funkcijų sutrikimus. Kineziterapeuto mankšta padeda lengviau judėti, gerina raumenų funkciją, mažina skausmą, didina judėjimo potencialą. Kineziterapeutas moko prisitaikyti aplinkoje, taip pat padeda kompensuoti dėl ligos ar traumos prarastas funkcijas.
  • Slaugytojo padėjėjas – atlieka pragulų profilaktiką, užtikrina higienines asmens reikmes (maudo ar padeda išsimaudyti pacientui, kerpa nagus, keičia sauskelnes, lašina lašus, prižiūri burnos ertmę ir pan.), pagal slaugytojo paskyrimą tvarko paciento sekretą ir išskyras (keičia šlapimo surinktuvus, padeda pacientui naudotis tualeto kėde ir pan.).

ASPN pacientams teikiamos nemokamai, šeimos gydytojui išrašius siuntimą ASPN paslaugai gauti.

Per metus pacientams priklauso:

  • 52 apsilankymai, kai nustatytas mažas slaugos paslaugų poreikis;
  • 156 apsilankymai, kai nustatytas vidutinis slaugos paslaugų poreikis;
  • 260 apsilankymų, kai nustatytas didelis slaugos paslaugų poreikis.